Akademinei bendruomenei pristatoma Nacionalinės studijų kreditų sistemos koncepcija

Šiandien Vilniuje aukštųjų mokyklų ir kitų susijusių švietimo įstaigų atstovai renkasi į tarptautinę konferenciją „Link Lietuvos studijų kreditų sistemos“. Šis renginys – tai baigiamasis pustrečių metų trukusio nacionalinio studijų kultūros kaitos projekto „Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS) nacionalinės koncepcijos parengimas: kreditų harmonizavimas ir mokymosi pasiekimais grindžiamų studijų programų metodikos kūrimas ir diegimas“ akordas.

Jame susirinkusieji bus supažindinti su Nacionalinės studijų kreditų sistemos koncepcija, o tuo pačiu ir apskritai ugdymo paradigmos kaita Lietuvos aukštajame moksle. Savo pagrindines įžvalgas pateiks ir projektą aktyviai kuravusieji užsienio ekspertai. Diskusijos metu bus siekiama įvertinti į studentą orientuotos studijų koncepcijos aktualiausius aspektus, jos diegimo perspektyvas ir tolesnio Lietuvos aukštojo mokslo sistemos dalyvių dialogo poreikį.

Negalėjusieji dalyvauti visą konferencijos medžiagą galės rasti ir video pamatyti projekto internetinėje svetainėje www.ects.cr.vu.lt.

Tikimasi, kad šis projektas, jo inicijuota kaita ir pagrindinis rezultatas – Nacionalinės studijų kreditų sistemos koncepcija – Lietuvos aukštosiose mokyklose bus priimta kaip vienas iš studijų kokybės užtikrinimo būdų, o pagrindinės jos gairės ir sekantys pokyčiai studijų procese pasitarnaus tarptautiniam bendradarbiavimui, skaidresniems ir paprastesniems akademiniams mainams. Įsisavinus pagrindinius šios sistemos principus ir ją įdiegus, Lietuvos aukštojo mokslo institucijos bus labiau matomos, tai padės joms dalyvauti Europos akademinėse iniciatyvose, palengvins lietuvių absolventų diplomų ir kvalifikacijų pripažinimą.

Vis dėlto, šio projekto dalyviai pripažįsta, kad formaliai projektas pristato jau baigiamuosius savo dokumentus, tačiau pokyčiai turėtų vykti ir toliau, akademinei bendruomenei pačiai dalijantis jo metu užgimusiomis idėjomis.